pátek 12. prosince 2008

Jičín, Neff a Jeřábek...


Čtvrtek 11. prosince měly naše děti svátek, protože nemusely do školy. Namísto toho jely s námi do Jičína. Přesněji řečeno do jičínské knihovny Václava Čtvrtka. Ten den se tam pořádaly dvě velice zajímavé akce. Beseda se spisovatelen, novinářem a fotografem Ondřejem Neffem a trochu později vernisáž výstavy dvou fotografů - Pavly Rivolové a Josefa Jeřábka jinak též: creative-invention.cz. A to jsme si rozhodně nechtěli nechat ujít.

První beseda se trochu protáhla a přede dveřmi do čítárny jsme "objevili" už Josefa. Pak přišli i sextáni ze zdejšího gymnásia a beseda mohla začít. Stála za to. Pan Neff je dobrý i jako vypravěč a probíraly se, za aktivní účasti studentů, mnohá témata jeho knih. Hodina určená na diskusi utekla velice rychle. Až moc rychle...

Po pauze na oběd nadešel druhý bod programu. Setkání s autory výstavy v Galerii Radost, která je součástí knihovny. Bohužel Pavla Rivolová musela ze zdravotních důvodů zůstat doma a tak nám "musel stačit" jen Josef Jeřábek jako ta méně krásná část tohoto týmu.
Pak se slova ujal pan Neff a myslím že slova, která vyslovil o tvůrčích fotografiích vystavujících autorů byla mnohem více než zdvořilá.

Následoval obvyklý program takových akcí. Ti co to zažili ví, a ti co ještě ne, tak asi nepochopí, proč mám některé vernisáže rád.

Pár lidí mi slíbilo fotografie z této akce, takže jak budou přicházet, tak je v nejkratším možném čase vložím.
Jako první (ještě ten den) zaslal své fotografie Libor Nedvídek.


foto Libor Nedvídek


Dnes (19.12.) jsem dostal další fotografie od Tomáše Tyburce:
foto Tomáš Tyburec

P.s. Zajímavý vánoční dárek dostali autoři uveden0 v7stavz od redakce internetové Naše televize.Na Štědrý večer zveřejnila skoro čtyřminutový rozhovor s Josefem o této výstavě.
Gratuluji :)

Žádné komentáře:

Okomentovat